Kraniosakraalteraapia

Elus vaikus une ja ärkveloleku vahel, sügav magus rahu akutasandil ja värske uus energialaine - selliselt iseloomustaksin tunnet, mida kogen kraniosakraal- teraapias. Võitle-ja-põgene-olekust saab lähene-ja-sõbrune.

See on Biodünaamiline Kraniosakraalne resonantsteraapia
Lühend: Kranio

Praktik häälestab end sisemisele joondatusele. Kehakudedes, -vedelikes ja bioväljas toimuvad sisemised ümberkorraldused. See on terviklik liikumine loomupärase tervise poole. Kaasasündinud ja alati olemasolevat tervist kutsutakse kraniosakraalteraapias eluhinguseks. Keha anatoomia ja füsioloogia on ühendatud eluhingusega, mis avaldab end kehavedelikes (tähelepanu keskmes on seljaajuvedelik).

Praktiku seisund, puudutus ja kohalolu annavad võimaluse tekkida ühisväljal, mis annab tõeliselt turvalise tunde. Koos terapeudiga liigutakse stillness'i ehk dünaamilisse vaikusesse, mida võib kirjeldada kui sügavalt tervendavat seisundit. Mitte tervendaja puudutus ei kingi sulle tervenemist, vaid tervis on sinu sees juba olemas.

"Isegi kõige raskemas olukorras on keha suuteline leidma ligipääsu oma tervendusväele, kui ta on sügavas lõdvestuse, usalduse ja alistumise seisundis." - Chintan Veet, meetodi looja.

Kas tegu on lihtsalt lõdvestumise tehnikaga? Kaugeltki mitte!
Sisenedes kranio protsessi, valib keha ise, mis on praegu prioriteediks ning asub seda seesmiselt korrastama, isegi kui vastuvõtja polnud selle olemasolust veel teadlik.
Teraapiasessioonile tulekuks ei pea olema ühtki suuremat probleemi. Siiski võib seda eriti soojalt soovitada, kui koged midagi järgnevast loetelust:

unetus, närvilisus, apaatsus, n-ö maandamata olek, krooniline väsimus, sünni-, sünnieelsed ja -järgsed traumad, sünnituseks ettevalmistumine, sünnituse järgne taastumine, põrutused, närvisüsteemi häired, luumurrud, nihestused, arusaamatud kroonilised valud, emotsionaalne labiilsus,
pidev tormamise seisund, ärevus, depressioon jpm

"Mis see küll oli- ma pole aastaKÜMNEID nii hästi maganud!"
- Anneli, 51

Isegi kui Sa veel kahtled keha enesetervendamise võimes, siis on kindlasti võimalik enda peal järele proovida ja saada isiklik kogemus. Analüüsivale mõtlejale võib pakkuda lugemiseks neid materjale, mille on kokku pannud selle valdkonna uurivad teadlased- arstid- osteopaadid,* kes on töö käigus teinud avastusi, millest on edaspidi kujunenud mitmeid kraniosakraalteraapia liike. 

Kranios näeme toimimas holistilist loogikat, kus ei otsita üksikuid sümptomeid, ega püüta neid leevendada, vaid lähenetakse tervikule. Korraga. Seepärast ei ole ka kellelgi vajadust väita, et tegemist on teatavate haiguste raviga, isegi kui tulemuseks on terveks saamine. Loodusel on oma viis käivitada tervenemismehhanism ja kranio järgib just seda.


Kõige selgema pildi annab see põhjalik eestikeelne saade. Kõneleb kraniosakraal resonantsteraapia meetodi looja ja õpetaja Chintan ning temaga koos õpetaja Karima. Lisaks jagavad kogemusi nende kursustel käinud õpilased.

Siit leiad ühe mõnusa inglisekeelse artikli kraniost. See käsitleb non-doing ehk mittetegemise seisundit.


*Lugemiseks:
Ridley, C.
Stillness: Biodynamic Cranial Practice and the Evolution of Consciousness.
Haines, S; Sumner, G.
Cranial Intelligence- A Practical Guide to Biodynamic Craniosacral Therapy.
Levine, P. A.
In an Unspoken Voice: How the Body Releases Trauma and Restores Goodness.


Järgmine
Kombineeritud kehatöösessioon

Vastused puuduvad

Email again: