Kombineeritud kehatöösessioon

Mida ühel viisil ei saa, saab teisel. Kombineeritud kehatöösessiooni võlu seisneb hetkel kõige asjakohasemate meetodite rakendamises. 
Olen veendunud, et tõeline tervenemine toimub inimese enda sisemiste tervisejõudude käivitumisel ning vajalikud elemendid, mida kõrvalolija saab lisada, on turvaline keskkond, puhas teadlikkus ja teinekord ka hästi sihitud impulss. Enamasti aga mittetegutsev kohalolu koos õrna puudutusega. 

 Kehal on sisseehitatud tervenemisplaan, mille järjestust keha läbinisti tunneb. Selle plaani järgi hakkavad ükshaaval avanema kõik need pingekolded, millega süsteem üksinda toime ei tulnud. Meil kõigil on elu jooksul miskit sellist toimunud, mis oli liiga intensiivne, et sellega toime tulla. Niisugused pinged "pakitakse" kokku ja hoitakse tallel, kuniks keha saab parimat võimalikku toetust, et need lahustada ja keskkonda tagasi suunata.

Niisuguseks toetuseks on Biodünaamiline Kraniosakraal- Resonantsteraapia, lühidalt Kranio, mis mõjub organismile nagu turvaline ja turgutav oaas: sekkumisvaba hoiak, keha oma tõeväljendust võimaldav kohalolu, õrn ja kindel puudutus ning peenhäälestus keha sisejõududele. Toetame elu ja tervist taastootvaid sisejõude ja loome ühenduse ressurssidega. Siin ei toimu mingit "fiksimist" ega muutmist. Keha oskab oma muutuste protsessi ise juhtida ja teeb seda oma kõrgeima intelligentsuse järgi. Ja ta teeb seda võimsalt! 

Kas Sa oled kogenud kunagi sellist tunnet, et Sa oled nii hingelt kui kehalt vastu võetud? Ja et mitte kellelgi pole agendat Sind muuta? See on üks ääretult värskendav kogemus.

Õrna puudutuse maailmast on meid toetamas ka Eva Reich'i kehapsühhoteraapia (Gentle Bioenergetics). Mitte midagi Sinus ei survestata, kuid kehale-meelele  antakse kõige leebema võimaliku puudutusega õrnu impulsse. Nagu imikule teed pai, just nii õrnalt. Ja need puudutused võimaldavad kehal vabaks anda ka kõige jäigemaid pingemustreid. Mitte tugevat massaaži pole jäigale turjale vaja, vaid kõige õrnemat (ja spetsiifilist), sest just nii sulatame kaitserüüd ja vabastame nende all kinni olnud elujõu voo. Seda elujõudu saad edaspidi kasutada just nii, nagu süda lustib! Õhetav rõõm, kergus ja lõdvestus on Sinu enda elujõu märgid ja need me leiame õrnade puudutuste kaudu taas üles.

 Vahel on kasulik rakendada mõnd emotsionaalse vabaduse tehnikat, näiteks SRI, Somato Respiratory Integration või mõtteväljaravi (TFT) ehk thought field therapy. 
Minu eriline tänu kuulub Network kiropraktikule, dr DuBourdieu'le. Just tema juhendatud SRI tehnikatel ning Network Spinal Analysis meetodil on minu jaoks olnud teednäitav roll, sest tänu kahekuulisele programmile tema office'is USA-s kasvasin ma välja varjatud emotsionaalsest ohvrirollist ja süüdistavast hoiakust elu suhtes(!). Võtsin vastutuse oma heaolu eest enda kätesse. Keha ja meele seos sai huvitavast teooriast käegakatsutavaks faktiks.

Bach'i õieteraapia on samuti olnud suureks nihkeks harmoonia ja teadvustatuse poole. Sellest kirjutan eraldi lähemalt.

On selline lihtne tõsiasi, et igaühel, kes tuleb sessioonile, on mingi sisemine konflikt või varjatud, teadvustamata vajadus, lisaks esitletud vajadusele. Parim tulemus on see, kui leiame hingest üles need kohad, mis tegelikult vajavad puudutust, hoitust ja teadvustamist, seejäral ka vabastamist, kuid mis ei ole teadnud seda paluda! See on sageli sõnatu protsess ning tulemus selgub inimese jaoks sageli mõnd aega hiljem.

Teinekord on aga vaja just sõnu, et neid sisemisi konfliktis olevaid osi kuulda võtta, nendega vestelda ja neid omavahel tasakaalu viia nagu kaalukausse. Selle sisemise protsessiga on väga hea tegeleda, rakendades Hääledialoogi. Kui on tegemist kehaliste sümptomitega, siis ka neid võib kõnetada ja läheneda teemale Teadliku Keha meetodi vormis. Mõlemal juhul luuakse ühendus nii nähtavate kui ka varjatud sisemiste osadega, kellest igaühel on vaja midagi väljendada, et inimene oma teadlikus keskmes suudaks neid igapäevaelus paremini teadvustada ja neile tasakaalu leida.

- plõks! Ja ongi teadvustatud. Ükski nähtus, mida teadvustad, ei ole enam võimeline Sinu üle lõpuni valitsema. Nagu muna seest väljuv tibu vajab eelnevalt soojust, hoidmist ja rahulikku hoolt, on ka meie hingel vaja küpsemiseks seda sama. Me ei saa jõuga minna munakoort avama, lootes tibu sedasi "aidata", sest niimoodi me purustame tema isikliku jõu. Sinu kehas ja hinges on olemas kogu jõud ja ressurss, mida vaja, et küpseda, kasvada, olla tasakaalus ja ühtlasi õnnelik! Toetame seda üdini!


Eelmine
Kraniosakraalteraapia

Vastused puuduvad

Email again: