KUIDAS SULATADA PINGEID - ÕRNALT VÕI TUGEVALT ?

Massaažiteraapia kvaliteeti hindab nii mõnigi just selle tugevuse järgi. Kui massööri käed teevad mulle haiget, siis järelikult suudab ta mu kehale piisavalt mõju avaldada ja mind seeläbi aidata. On see tõsi? Eva Reich, õrna bioenergeetilise lähenemise juurutaja, on välja toonud mitmeid põhjuseid, miks just õrn lähenemine võib inimest kiht- kihilt avada, mitte jõuline. Üks peapõhjuseid on kehaturviste  olemasolu.
Õrna lähenemise all on siinkohal silmas peetud just võimalikult õrna suhtumist ja väga kerget, õrna füüsilist puudutust. See on erinev pehmest mudimisest ja keskpärase tugevusega masseerimisest ning päris kindlasti ka tugevast puudutusest. Tugevat massaaži võtab keha tõeliselt vastu siis, kui tal ei ole enam vajadust sellele vastu võidelda, end kaitsta. Kui keha läheb krampi, pole edasisest  enam suuremat kasu.
"Sulata turvised, mitte ära murra neid maha."  - Eva Reich
Iga inimese füüsis kõneleb mingit laadi armoreeringust ehk turvisest. Need on tekkinud reaktsioonina erinevatele kogemustele, tunnetele ja olukordadele, millega ta väikese lapsena ei ole osanud või suutnud toime tulla. Keha on need pinged talletanud ja kaitseb end edasi. Selle asemel, et vastavas olukorras üht impulssi lõpuni läbi kogeda ja vallandada, on see jäänud mingis etapis justkui "lõksu" ja pinge kasv, kulminatsioon, vallandumine ja lõpuks harmoniseerumise faas on jäänud täielikult läbi tegemata.

Kui laps tuleb ilmale, läbib ta samad faasid: sünnitustegevus algab, seejärel intensiivistub, kulmineerub sünnitusega, kus vallandub tekkinud pinge ja lõpuks harmoniseeruvad ema ja laps teineteise kaisus, laps ema rinnal. Kui imik kohe ära viiakse, jääb harmoniseerumine ära ning tagajärjed on päris sügavad. Niisugust loodusele iseloomulikku pinge kasvu ja kahanemise protsessi võib katkestada selle igas etapis ja tagajärjed on päris kurvad.
"Laps loob instinktiivselt endale parima kaitse, et oma olukorras ellu jääda. See pole ebavajalik või "rumal". "
- Eva Reich
Iga inimene kannab just endale iseloomulikku, unikaalset turvist. See võib vaatlejale kõneleda nii üht- kui teistlaadi minevikutraumadest või käitumisviisidest, kuid tegelik komplekt on alati individuaalne. Seepärast ei saa terapeut iial üldistada või anda silte (kui kael on pinges, siis oled kangekaelne inimene vms), ega püüda oma loogiliselt kõlava lahendusega väljastpoolt sissepoole liikudes inimest "korda teha". See lihtsalt ajab inimese veelgi rohkem ennast kaitsma: "Õhhh! Ma ei ole kangekaelne!" 

Enne kui meie keha on päriselt valmis massaaži või mis tahes
teraapiat vastu võtma, on tal vaja tunda end turvaliselt. See on nii emotsionaalne vajadus kui ka füüsiline. Turvatunde loomisel võib silmas pidada õrna bioenergeetika põhimõtteid. Need kehtivad ka siis, kui teraapia üldse füüsilist puudutamist ei sisalda. 


Eva Reich'i õpetused

Need sobivad nii teraapia juhtpõhimõteteks kui ka hea läbisaamise tagamiseks iga inimesega, kellega kokku puutud.
* Baaslugupidamine: austa teise inimese turvist ja tema sisemisi kaitseid. Need on seal põhjusega. Igal kaitsel on oma eesmärk ja igal pingel on oma lugu. Neid jõuga eemaldada püüdes põhjustad kaost ja hirmu. Kui teine inimene tajub, et survestad teda, siis seegi on omamoodi agressioon tema vastu. Tema vastav tunne on selle ausaks mõõdupuuks.

* Merikarbi võrdlus: mida suurema jõuga püüad teist inimest enda meelest avada, seda tugevamini ta end kinni tõmbab. Vahel lausa alatiseks. Kui tingimused on soodsad, avaneb ta ise. Hoia teda õrnalt, isegi kui tema kinnisus sind häirib.

* Põhiline eesmärk on elujõu vaba voolamine: "hingamise laine" (ingl.k breath wave) peab takistamatult liikuma. Toeta seda lainetust, selle asemel, et talle vastu töötada. Sageli paneme mingi  õpitud loogika järgi tegutsedes sellele loomulikule voolule hoopis "kaikaid kodaratesse".

* Inimese kaitsekihil on ka mitmeid erinevaid kihte, just nagu sibulal. Ja samamoodi on sel sibulal ka juurestik - kogu kaitsva mustri algne põhjus! Sibulat võib koorida kihthaaval ja sibula võib ka õrnalt maa seest välja tõmmata, minnes juurpõhjuse juurde. Kui õrnalt lähened, on mõlemad viisid toetavad ja head.

* Teraapiasessioonidel: iga sessiooni lõpuks on vaja jõuda rõõmu ja õhetava eluenergiani. "On kuritegelik mõelda, et tervenemisprotsessis peaksime tundma end õnnetu ja kurvana. Vastupidi!" - E. Reich

*Igal juhul tuleb toetada teise inimese õigust ja vajadust eneseregulatsioonile. Minul on minu EI ja minu JAH. Ja see on ka sinul ja temal. Igasuguses interaktsioonis on vajalik, et me võimaldame teisel osapoolel neid väljendada.

Mis vallandavad kehasse kogunenud laenguid?
Trenn, füüsiline töö, orgasm, vee sees viibimine (ujumine, vann jm), nutmine, karjumine jm emotsionaalne vabanemine ning kehatöösessioon, mille käigus toimub pingetsükli lõpuni läbimine ning laengute vallandumine.

Seda ei toimu mitte alati, vaid siis, kui meetod, praktik ja keskkond võimaldavad ning inimene ise lubab. Pärast võib olla tohutu füüsilise kurnatuse tunne ja ülim emotsionaalne vabadus. Siinjuures on hea teada, et mida järsemalt ja ausamalt lubatakse endal kogeda pinge vallandumist, seda nauditavam on harmoniseerumise faas!

Nautimist!

Eelmine
Kes on Kadri?
Järgmine
Ma ei soovi olla õige ja hea, ma soovin olla ühenduses!

Vastused puuduvad

Email again: